Aktualności
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025-2026
W czwartek, 25 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 8a i 8b.
W piątek, 26 czerwca o godz. 8.00 – zostanie odprawiona Msza Święta w kościele Bł. Michała Kozala dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.
W piątek, 26 czerwca odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 1-3 o godz. 9.00, dla klas 4-5 o godz. 10.30 a dla klas 6-7 o godz. 11.30 na sali gimnastycznej, a następnie w salach lekcyjnych z wychowawcą.
Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z decyzją MEiN nowy rok szkolny rozpocznie się we wtorek, 1 września 2026 roku. Szczegóły zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły podczas wakacji.
Wszystkim naszym uczniom i absolwentom życzymy dobrego wypoczynku, pięknych krajobrazów, niezapomnianych przygód i bezpiecznych wakacji!
Wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie „Łąka pełna życia”
Miło nam poinformować, że Dawid Kluska z klasy 1a zdobył wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie „Łąka pełna życia”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 60. Jego praca „Hotel dla owadów” została dostrzeżona i doceniona przez jury w kategorii klas I–III.
Choć wyróżnienie przyznali konkursowi jurorzy, jesteśmy przekonani, że największymi fanami tego niezwykłego hotelu byłyby same owady zapylające!
Serdecznie gratulujemy Dawidowi pomysłowości, zaangażowania i ekologicznej wrażliwości. Życzymy kolejnych sukcesów oraz wielu inspiracji do odkrywania tajemnic świata przyrody!
Zaproszenie na zebranie

W Delegaturze Bydgoskiego Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Wojsk Lądowych
W dniach 2 i 3 czerwca 2026 r. klasy 8a i 8b uczestniczyły w wycieczce historycznej do Delegatury Bydgoskiej Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Wojsk Lądowych. Żywa lekcja historii sprawiła, że uczniowie mogli utrawlić wiedzę i porozmawiać na ciekawe tematy historyczne związane z postaciami Marszalka Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego oraz zobaczyć uzbrojenie i wyposażenie wojsk polskich na przestrzeni dziejów.
Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy Życie”.
23 maja 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 34 w Bydgoszczy odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs „Ratujemy Życie”.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Helena Rogowska, Amelia Chojnacka oraz Jonatan Rosenthal, którzy pomyślnie przeszli I etap kwalifikacyjny i zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Finału.
W trakcie finału każda drużyna miała za zadanie udzielenie pomocy poszkodowanym. Oceniano poprawność wykonania poszczególnych czynności ratunkowych, współpracę zespołową, opanowanie oraz skuteczność działania.
Serdecznie Gratulujemy sukcesu i godne reprezentowanie szkoły na szczeblu ogólnopolskim!!!!!
Łamać język? Tylko poezją!
20 maja w naszej szkole zrobiło się wyjątkowo... językowo! Wszystko za sprawą Konkursu Recytatorskiego „Wierszyki łamiące języki”, w którym zmierzyło się 10 uczniów klas I–III – zwycięzców klasowych eliminacji.
Uczestnicy udowodnili, że nawet najbardziej pokręcone wyrazy i najbardziej zawiłe łamańce językowe nie są im straszne. Były emocje, odwaga, świetna pamięć i mnóstwo uśmiechu. Niektóre wierszyki próbowały splątać języki zarówno recytatorom, jak i słuchaczom, ale nasi uczestnicy poradzili sobie znakomicie!
Występy oceniało jury w składzie: p. Barbara Kubacka-Hubert oraz Zoja Cygan z klasy 8b. Zadanie nie należało do łatwych, jednak po burzliwych naradach wyłoniono laureatów:
I miejsce – Martyna Marciniak kl.3c
II miejsce – Eliza Pientka kl.3b
III miejsce – Milena Marciniak kl. 1b
Wyróżnienie otrzymali - Malania Borowicz kl.3b
- Franciszek Zajdel kl. 1b
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Dziękujemy za dostarczenie nam wielu powodów do uśmiechu i udowodnienie, że nawet najtrudniejsze słowa można wypowiedzieć z wdziękiem i pewnością siebie.
Do zobaczenia za rok!
Organizatorki konkursu: Magdalena Chylińska, Justyna Kowalkowska i Magdalena Ostrycharczyk
Wykład na temat Marszałka Józefa Piłsudskiego
15 maja 2026 w Delegaturze Bydgoskiej Instytutu Pamięci Narodowej odbył sie wykład na temat Marszałka Józefa Piłsudskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 8a Wiktor Bartczak, Ignacy Radkowski i Paweł Schulke.
Zaproszenie na Warsztaty Zdrowego Żywienia Dla uczniów klas 1–3
Drodzy Rodzice,
Na co dzień w naszej szkolnej stołówce dbamy o to, aby posiłki Państwa dzieci były smaczne i zbilansowane. Mamy jednak świadomość, że kluczem do wyrobienia zdrowych nawyków jest odpowiednia edukacja żywieniowa. Z tego powodu z ogromną radością ogłaszamy start Warsztatów Zdrowego Żywienia, przygotowanych specjalnie dla naszych najmłodszych uczniów!
Co przygotowaliśmy w programie?
• Inspirujące spotkanie z dietetykiem: Specjalista w bardzo przystępny i ciekawy sposób wytłumaczy dzieciom, dlaczego warzywa i owoce dają nam „supermoc” i mnóstwo energii do nauki oraz zabawy.
• Zajęcia z sadzenia roślin: Dzieci na chwilę zamienią się w małych ogrodników! Będą miały okazję samodzielnie posadzić warzywa w doniczkach, co z pewnością jeszcze bardziej zachęci je do sięgania po zieleninę.
Z poważaniem Intendent SP 35
