Aktualności
Rozstrzygnięcie konkursów w ramach BGO
16 października 2020r. odbył się V finał miejskiego konkursu „Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy oczami młodzieży" w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych. W tym roku rozgrywki odbywały się pod hasłem: geograficzno - matematyczne potyczki wzdłuż Kanału Bydgoskiego wodnym szlakiem z geocachingiem, aparatem i plecakiem.
Utworzony w 2015 roku Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła w Bydgoszczy (TeH2O, czyli T- jak technika, H - jak historia, O – jak opowieść) to przemysłowy szlak tematyczny, który łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą. Fenomen bydgoskiego dziedzictwa przemysłowego polega na umiejętności ujarzmienia przez naukę oraz technikę wody, jako żywiołu, oraz czerpania z jej zasobów korzyści...czytaj więcej
Cykl konkursów "Jan Paweł II - Dar na stulecie"
Od marca 2020 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w cyklu konkursów papieskich zorganizowanych z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, pt. Św. Jan Paweł II - dar na stulecie. Uczniowie mieli możliwość przygotowania prac konkursowych w kilku kategoriach. Prace mogły powstawać także przy współudziale członków rodziny. W związku z koniecznością wprowadzenia nauki zdalnej, rozstrzygnięcie konkursów odbyło się dopiero w październiku w bieżącym roku szkolnym. Prace plastyczne uczniów były wyeksponowane przez trzy tygodnie na wystawie szkolnej na holu klas młodszych. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce w parafii Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ze względu na dużą ilość uczestników, zróżnicowane kategorie wiekowe oraz możliwość rodzinnej współpracy, przyznano nagrody (bez podziału na miejsca) i wyróżnienia osobno w każdej z kategorii... zobacz wyniki konkursu
Rusza Rowerowa Stolica Polski
1 września rozpoczyna się 2. edycja ogólnopolskiej zabawy, która wyłoni najbardziej rowerowe miasto w kraju. O ten zaszczytny tytuł powalczą 43 miasta. Do wspólnego kręcenia kilometrów zaprasza miasto Bydgoszcz – organizator wydarzenia.
Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział w zabawie. Wystarczy pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody. Bezpłatna aplikacja do pobrania na stronie www.rowerowastolicapolski.pl
Przez 30 wrześniowych dni każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, będzie się liczył w rywalizacji miast. Niech nas nie zniechęca deszczowa pogoda – każdy czas jest dobry na rower. Dodatkowo użytkownicy mogą stworzyć swoje własne rywalizacje wśród przyjaciół, znajomych z pracy, rodziny – konfiguracje są dowolne! Zapraszamy!
Załaczniki:
Szczegółowe informacje dot. akcji Rowerowa Stolica Polski
List Prezydenta Miasta Bydgoszcz
Plakat - jak pobrać i użyć aplikację na telefon
Procedury organizacji pracy szkoły od 1 września 2020
Dokument do pobrania:
Bezpieczeństwo uczniów w środkach transportu zbiorowego – wspólny list szefów MEN, MI i GIS
Minister Edukacji Narodowej, Minister Infrastruktury oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowali wspólny list dotyczący bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W liście podkreślili m.in., że zarówno uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.
Załącznikiem do listu są Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Zostały one opracowane przez Ministerstwo Infrastruktury wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym. W wytycznych zostały wymienione obowiązki, jakie leżą po stronie pasażera, kierowcy i obsługi pojazdu oraz przedsiębiorcy w czasie korzystania z transportu zbiorowego.
Bezpieczeństwo uczniów w srodkach transportu zbiorowego - wspólny list szefów MEN, MI i GIS
Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce – wytyczne MI i GIS
List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich – podkreślił w liście minister edukacji.
List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Rozpoczęcie roku szkonego 2020 - 2021
1 września 2020 roku (wtorek) odbędzie się rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w następujących godzinach:
8.00 - Msza święta w Kościele Błogosławionego Michała Kozala wraz z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych dla kl. 1 (obowiązują maseczki)
9.00 - rozpoczęcie dla klas 7-8 szkoły podstawowej
10.00 - rozpoczęcie dla klas 4-6 szkoły podstawowej
11.00 - rozpoczęcie dla klas 2-3 szkoły podstawowej
11.30 - rozpoczęcie dla klas 0-1 (dziecko z jednym opiekunem)
Szczegółowy harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego - załącznik
UWAGA DLA WSZYSTKICH:
- wszystkich obowiązuje zakrycie nosa i ust (maseczka lub przyłbica)
- uczniowie klas 0-1 wraz z jednym opiekunem wchodzą na salę gimnastyczną wejściem do szkoły przy sali gimnastycznej
- uczniowie klas 2-3 czekają na swojego wychowawcę przed wejściem do budynku szkolnego przy sali gimnastycznej
- uczniowie klas 4-8 wchodzą do szkoły głównym wejściem do wyznaczonych sal (załącznik)
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020
W tym roku w związku z epidemią koronawirusa i zawieszeniem zajęć w szkołach uczniowie klas ósmych z opóźnieniem pisali egzamin ósmoklasisty. W ławkach egzaminacyjnych zasiedli dopiero w drugiej połowie czerwca. Choć przy tym egzaminie nie ma limitów punktów i każdy uczeń bez względu na wynik taki egzamin zaliczył, to jego wynik jest istotny przy naborze do szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie naszej szkioły mogą być zadowoleni z uzyskanych rezultatów. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki Ogólnopolskiego Egzaminu 8-klasisty. Nasza szkoła uzyskała bardzo dobre wyniki - wszystkie powyżej średniej miasta, województwa i kraju. To powód do dumy a jednocześnie efekt pracy nauczycieli, uczniów i rodziców - gratulujemy!