logosp35SP nr 35 w Bydgoszczy im. Jarosława Dąbrowskiego   logosp35

 

 

Laboratoria przyszłości

laboratorium logo

 

wielkanoc 3dŚwięta Wielkanocne tuż tuż więc w marcu na zajęciach edukacji informatycznej tym razem w klasach trzecich można było się "pobawić" pisakami 3D. Dzieci z wielką chęcią zabrały się do pracy. Wybierały różne szablony: zajączki, koszyczki, kurczaczki, baby wielkanocne, co niektórzy wybrali sztućce - no bo jak bez nich zjeść np. pyszne ciasto wielkanocne? Dzieci z radością zabrały swoje prace do domu, by pochwalić się rodzicom:) Zobacz zdjęcia


 

Drzwi otwarte 3DPodczas "Drzwi otwartych" 29 lutego dla rodziców i przyszłych pierwszoklasistów zorganizowano różne zajęcia między innymi w sali komputerowej można było zobaczyć drukarkę 3D oraz wykonać dowole prace korzystając z szblonów i długopisów 3D. Zarówno dzieci jak i ich rodzice świetnie się bawili.

Zobacz zdjęcia

 


 30 września uczniowie klasy 8c i 8d z wychowawcami zorganizowali w szkole „Wieczór bez elektroniki”. W czasie tych zajęć młodzież piekła gofry, wykorzystując sprzęt, który otrzymaliśmy z programu „Laboratoria Przyszłości”.


3D 8

We wrzesniu i październiku uczniowie klas ósmych na lekcjach informatyki korzystali z długopisów 3D. Dzięki pracy na kilku lekcjach powstało wiele modelów: graniastosłupy, ostrosłupy, wieże Eiffla, londyńskie piętrowe autobusy, modele owadów. Uczniowie świetnie się bawili, a w galerii Zdjęcia można zobaczyć efekty ich pracy.

 


19 października na godzinie wychowawczej uczniowie klasy 8c razem z wychowawcą przygotowali tosty, które umiliły czas lekcyjny. Zajęcia przeprowadzono z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego przez szkołę w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.


3D 6W październiku i listopadzie uczniowie kolejnych klas, tym razem szóstych na lekcjach informatyki mieli przyjemność korzystania z długopisów 3D. Powstały nowe modele: samolotów, samochodów, okularów, Big Bena i wielu innych.

Zobacz zdjęcia

 


 

lekcja robotyki 4W styczniu klasy 4a i 4c na lekcjach informatyki korzystali z klocków LEGO Education Spike Prime pozyskanych przez szkołę w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Dzieci bardzo chętnie budowali i programowali roboty, bawili się a jednocześnie uczyli w ramach zajęć robotyki.
Zobacz zdjęcia

 


 

lekcja robotyki 6W marcu klasa 6a na lekcjach informatyki korzystała ze sprzętu pozyskanego w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie mieli za zadanie zbudować i zaprogramować własne roboty. Wyobraźnia uczniów podpowiadała im różne ciekawe pomysły.

Zobacz zdjęcia


gotowanie w 2cUczniowie klasy 2c, w ramach lekcji dot. Zdrowego trybu życia i prawidłowego odżywiania, przygotowywali sałatki - warzywną i owocową. Wykorzystali do ich przyrządzenia sprzęt zakupiony w szkole w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Używali mikserów,  ucierali warzywa na tarkach, kroili i siekali, doprawiali i ozdabiali swoje sałatki. Była też wspólna degustacja smakowitości. Oprócz sympatycznej lekcji, dzieci uczyły się w praktyczny sposób prawidłowo posługiwać sprzętem gospodarstwa domowego.
Zobacz zdjęcia

 


dlugopisy3DŚwiąteczna atmosfera rozgościła się już na dobre, dlatego uczniowie klas 4 - 6 wykonali świąteczne ozdoby długopisami 3D na lekcjach informatyki. Zajęcia z długopisami 3D sprzyjają nie tylko współpracy i integracji uczniów, lecz przede wszystkim służą kształtowaniu cierpliwości i dokładności w wykonywaniu podjętego zadania. Co więcej praca z tym narzędziem pozwala uwolnić dziecięcą kreatywność, ćwiczy myślenie trójwymiarowe i rozwija wyobraźnię.

Zobacz zdjęcia